W dniu 14.11.2021 roku na portalu Trójmiasto.pl ukazał się artykuł o naszym osiedlu zainspirowany reklamą naszej spółdzielni, która w latach 90 tych była emitowana przez Polską Telewizją Kablową (dziś UPC) na kanale PTK2.

W artykule zostały zamieszczone 2 zdjęcia z budowy naszego osiedla a konkretnie budynku Biskupa Dominika 3 oraz budowane budynki opisane jako ul. Krzemowa, a są to prawdopodobnie budynki naszej sąsiadki czyli Spółdzielni Mieszkaniowej Południe znajdujące się przy ul. Dywizji Wołyńskiej/Strzelców Karpackich. Zdjęcia autorstwa Macieja Kosycarza.

W artykule znalazła się również reklama naszej Spółdzielni (zrealizowanie przez PTK) z dziś szokującymi cenami mieszkań. W reklamie można zobaczyć kilka budowanych ówcześnie budynków, min. Wspomniany wcześniej budynek Biskupa Dominika 3 i 5 czy stojący obok budynek  Krzemowa 17. Sama reklama została zamieszczona na YouTube na kanale Marcina Falla. Na kanale znajdziemy pokaźną kolekcję materiałów emitowanych przez ówczesną PTK czy też telewizję ORUNIA SKY.

 

Linki:

 

– artykuł – https://historia.trojmiasto.pl/Tak-reklamowano-Orunie-Gorna-w-latach-90-n161158.html

– reklama SM ORUNIA PTK – https://www.youtube.com/watch?v=OQuZT1AjgQA

– kanał Marcina Falla – https://www.youtube.com/channel/UCiFRifdo7CsPiUCNxpuB2cA/videos

– Orunia Górna na stronie Kosycarz Foto Press –https://kfp.pl/page_no,8,szukaj,orunia%20g%C3%B3rna,page,szukaj,index.php

 

Przy okazji warto wspomnieć, że nasza spółdzielnia również miała zostać okablowana przez Polską Telewizję Kablową, zostało podpisane porozumienie z którego PTK niestety się nie wywiązało. Spowodowało to podjęcie decyzji o powstanie własnej Telewizji Osiedlowej.