40 – lecie SM ORUNIA

W dniach 1-2 września 2023r. zakończyły się obchody 40-lecia powstania Naszej Spółdzielni. Z tej okazji członkowie spółdzielni oraz pracownicy zostali wyróżnieni odznaczeniami nadanymi przez Krajową Radę Spółdzielczą, które 1 września wręczył Przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego KRS Pan Profesor Jerzy Jankowski.

2 września w Parku Oruńskim przy amfiteatrze „ORANA” odbył się festyn dla mieszkańców Naszego osiedla. W to słoneczne sobotnie przedpołudnie przygotowaliśmy liczne atrakcje. Dla dzieci i dorosłych Klub Osiedlowy KOS zorganizował warsztaty kreatywne, w ramach których można było nauczyć się różnych technik plastycznych od ozdabiania ceramiki po Decoupage. Ilość dzieci chętnych do własnoręcznego wykonania prac przerosła nasze oczekiwania. Sympatyczne Panie z Klubu Seniora uczyły chętnych szydełkowania i wyszywania. Atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, był dmuchany plac zabaw i malowanie twarzy, a zabawą dla każdego robienie giga baniek mydlanych. Uwagę dzieci przyciągnął również wystawiony na scenie amfiteatru spektakl „Calineczka”.

Ważnym wydarzeniem było przybycie na festyn Pani Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która wraz z Prezesem i Przewodniczącym Rady Nadzorczej naszej Spółdzielni wręczyła nagrody uczestnikom i zwycięzcom zorganizowanych z okazji 40-lecia konkursów tj. plastycznego dla dzieci, fotograficznego dla młodzieży oraz konkursu na najładniejszy balkon i ogródek przydomowy.

Po wręczeniu nagród ciąg dalszy atrakcji zapewniły dzieci prezentujące swoje umiejętności, które uczęszczają na zajęcia baletowe i akrobatyczne w Klubie Osiedlowym KOS.

Głównym akcentem jubileuszu był zorganizowany przez Spółdzielnię kolejny już Oruński Koncert Kameralny z udziałem artystów Trójmiejskich scen pod kierownictwem Pani Profesor Moniki Fedyk – Klimaszewskiej. Jak zawsze dobrze dobrany repertuar i brawurowe wykonanie przez solistów popularnych utworów, licznie zgromadzona publiczność nagradzała gromkimi oklaskami, a doskonały nastrój w amfiteatrze „ORANA” wspomagała słoneczna aura i naturalne piękne otoczenie.

Jubileuszowe konkursy
„MOJE OSIEDLE – MÓJ DOM”

Z okazji jubileuszu 40-lecia oruńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ORUNIA Rada Nadzorcza ogłosiła konkursy dla mieszkańców osiedla. Najlepsze prace zostały nagrodzone, a jedną z nagród była ich publikacja w biuletynie oraz na stronie internetowej Spółdzielni.

Konkurs plastyczny dla dzieci w kategoriach wiekowych:

  • Dzieci przedszkolne
– Adrianna Jajeśniak lat 6
– Józef Tuziemski lat 5
– Urszula Hutnikiewicz lat 5

  • dzieci z klas I-III szkół podstawowych
– Igor Banach lat 10
– Zuzanna Hutnikiewicz lat 8
– Zuzanna Dobrowolska lat 9

  • dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych
– Marharyta Hlavatskaya lat 11
– Lena Ponikiewska lat 12
– Anna Kufel lat 13

Konkurs fotograficzny „Nasze osiedle w moich oczach – ulubione miejsca”

– Emilia Ługowska
– Maksymilian Szalla

Konkurs „Najładniejszy Ogródek Przydomowy”

– Joanna Szkurłat – I miejsce
– Danuta Gruszka – wyróżnienie
– Danuta Przybylska – wyróżnienie

Konkurs „Najładniejszy Balkon”

– Marlena Kopińska – wyróżnienie
– Magdalena Mayer – wyróżnienie

Autorom najlepszych prac gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.