W dniach 1-2 września 2023r. zakończyły się obchody 40-lecia powstania Naszej Spółdzielni. Z tej okazji członkowie spółdzielni oraz pracownicy zostali wyróżnieni odznaczeniami nadanymi przez Krajową Radę Spółdzielczą, które 1 września wręczył Przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego KRS Pan Profesor Jerzy Jankowski.

2 września w Parku Oruńskim przy amfiteatrze „ORANA” odbył się festyn dla mieszkańców Naszego osiedla. W to słoneczne sobotnie przedpołudnie przygotowaliśmy liczne atrakcje. Dla dzieci i dorosłych Klub Osiedlowy KOS zorganizował warsztaty kreatywne, w ramach których można było nauczyć się różnych technik plastycznych od ozdabiania ceramiki po Decoupage. Ilość dzieci chętnych do własnoręcznego wykonania prac przerosła nasze oczekiwania. Sympatyczne Panie z Klubu Seniora uczyły chętnych szydełkowania i wyszywania. Atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, był dmuchany plac zabaw i malowanie twarzy, a zabawą dla każdego robienie giga baniek mydlanych. Uwagę dzieci przyciągnął również wystawiony na scenie amfiteatru spektakl „Calineczka”.

Ważnym wydarzeniem było przybycie na festyn Pani Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która wraz z Prezesem i Przewodniczącym Rady Nadzorczej naszej Spółdzielni wręczyła nagrody uczestnikom i zwycięzcom zorganizowanych z okazji 40-lecia konkursów tj. plastycznego dla dzieci, fotograficznego dla młodzieży oraz konkursu na najładniejszy balkon i ogródek przydomowy.

Po wręczeniu nagród ciąg dalszy atrakcji zapewniły dzieci prezentujące swoje umiejętności, które uczęszczają na zajęcia baletowe i akrobatyczne w Klubie Osiedlowym KOS.

Głównym akcentem jubileuszu był zorganizowany przez Spółdzielnię kolejny już Oruński Koncert Kameralny z udziałem artystów Trójmiejskich scen pod kierownictwem Pani Profesor Moniki Fedyk – Klimaszewskiej. Jak zawsze dobrze dobrany repertuar i brawurowe wykonanie przez solistów popularnych utworów, licznie zgromadzona publiczność nagradzała gromkimi oklaskami, a doskonały nastrój w amfiteatrze „ORANA” wspomagała słoneczna aura i naturalne piękne otoczenie.