INFORMACJA !

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Orunia” informuje, że w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2016r. z naszego Osiedla zakwalifikowane do głosowania zostały dwa projekty:

  1. Modernizacja schodów terenowych pomiędzy ulicami: Emilii Hoene i Granitową
  2. Minibus na Oruni Górnej

Realizacja powyższych projektów to poprawa estetyki istniejącej infrastruktury oraz sprawniejsze skomunikowanie naszego osiedla z pętlą tramwajową Łostowice. Oddając głos na projekt z Budżetu Obywatelskiego mamy bezpośredni wpływ na wydatkowanie środków z budżetu Gminy. Do realizacji w ramach środków Budżetu Obywatelskiego na rok 2016 wejdą projekty, które uzyskają największą liczbę głosów.

Głosowanie na projekty będzie trwało w dniach 14 – 27 września 2015r.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do głosowania. W celu uzyskania jak największej liczby głosów prosimy zachęcać do głosowania na projekty z naszego osiedla: rodzinę, znajomych również innych dzielnic miasta. Głosować można tylko elektronicznie – zajmuje to kilka chwil. Osoby nie mające możliwości zagłosowania w domu mogą to uczynić w siedzibie Spółdzielni.

JAK ZAGŁOSOWAĆ?

Głosowanie jest jednorazowe i nie ma możliwości na ponowne oddanie głosu. Głosować należy osobiście przez Internet lub w Punkcie Konsultacyjnym. Spółdzielnia Mieszkaniowa „ORUNIA” prowadzi punkt konsultacyjny, zapraszamy.

Krok 1
Wejdź na stronę www.gdansk.pl i kliknij „Zagłosuj” na banerze w górnej części ekranu.

Krok 2
Aby przejść do głosowania kliknij „Głosuj” i koniecznie uzupełnij dane:
· PESEL
· Imię i nazwisko
· Adres e-mail lub nr telefonu komórkowego konieczne do aktywacji w procesie głosowania

Krok 3
· Sprawdź link aktywacyjny na poczcie e-mail lub kod dostępu w telefonie komórkowym
· Aktywuj konto (akceptuj link otrzymany poprzez pocztę e-mail lub wpisz kod dostępu otrzymamy na telefon komórkowy) i przejdź do głosowania

Krok 4
Zagłosuj na projekty:
· w pierwszej kolejności wybiera się projekty dzielnicowe, maksymalnie 5 głosów w dowolnej dzielnicy
· aby przejść do wyboru projektu ogólnomiejskiego kliknij „Dalej”
· wybierz 1 projekt ogólnomiejski
· zatwierdź wybór i wyjdź z systemu.

Uwaga!
Projekty zgłoszone przez Spółdzielnie Mieszkaniową „ORUNIA” umieszczone są w dzielnicy Chełm, do której należy Orunia Górna.

Ile można oddać głosów?

5 głosów na dowolny projekt dzielnicowy w dowolnej dzielnicy

oraz

1 głos na projekt ogólnomiejski.

Jak można oddać swoje głosy?

Głosami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny:

  • Można oddać wszystkie 5 głosów na jeden projekt dzielnicowy
  • Można oddać po 1, 2, 3 lub 4 głosy na projekt
  • Można oddać po jednym głosie na 5 projektów

SZCZEGÓŁY ZGŁOSZONYCH PROJEKTÓW:

  1. Minibus na Oruni Górnej – Wprowadzenie komunikacji wahadłowej – minibus pomiędzy osiedlem Orunia Górna a pętlą tramwajową i autobusową przy ul.Hawla. Umożliwienie mieszkańcom osiedla Orunia Górna korzystania z komunikacji tramwajowej a w przyszłości lepszy dostęp do kolei metropolitalnej. Obecnie dostęp do tramwaju jest ograniczony z uwagi na znaczną odległość do przystanku tramwajowego (ponad 2 km) oraz kursowanie autobusu w zbyt dużych odstępach czasowych. Wprowadzenie komunikacji wahadłowej w formie minibusa jest rozwiązaniem tańszym i bardziej mobilnym niż zwiększenie kursowania autobusu. Rozwiązanie to było deklarowane przez przedstawicieli Miasta przy projektowaniu linii tramwajowej z Chełma na Orunię, link: https://gdansk.zetwibo.pl/taskPropose/48
  2. Modernizacja schodów terenowych pomiędzy ulicami: Emilii Hoene i Granitową – Obłożenie schodów płytkami betonowymi z warstwą antypoślizgową (grys kamienny) wraz z odnowieniem balustrad pomiędzy ulicami: Emilii Hoene i Granitową. Obecnie wykonana przed wieloma laty nawierzchnia betonowa ulega znacznej degradacji po każdym okresie zimowym. Wykonanie ww. prac poprawi trwałość, bezpieczeństwo i estetykę budowli. Schody wykorzystywane są przede wszystkim przez młodzież i dzieci uczęszczające do szkoły ZKPiG Nr 6 przy ul.E.Hoene oraz rodziców odprowadzających dzieci do przedszkoli. Schody są intensywnie wykorzystywane przez mieszkańców sąsiadujących osiedli, link: https://gdansk.zetwibo.pl/taskPropose/56

BO_2016