Wybory do Rady Dzielnicy

MIESZKAŃCY SM „ORUNIA”

Rada Nadzorcza oraz Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „ORUNIA” w Gdańsku informują, iż w 2018 r. władze Miasta Gdańska powołały nową Dzielnicę Orunia Górna – Gdańsk Południe. Granica Dzielnicy przebiega od ul.Świętokrzyskiej do Obwodnicy Południowej obejmując osiedla na krańcu południowym Miasta Gdańska, w tym nasze osiedle Orunię Górną.

W dniu 24 marca 2019 r. odbędą się wybory do Rady Dzielnicy. W naszym okręgu kandydują 32 osoby na 15 miejsc w Radzie. Z naszego osiedla Orunia Górna kandyduje 11 osób:

 1. Demczyńska Sylwia
 2. Glac-Ściebura Zenobia
 3. Hryhorowicz Katarzyna
 4. Jezierski Józef
 5. Kamiński Leszek
 6. Orzechowski Andrzej
 7. Paszyński Adam
 8. Potrykus Hanna
 9. Rojek Michał
 10. Szulc Łukasz
 11. Żmudzka Grażyna

Głosujemy tylko na jednego kandydata.

Wybory będą ważne jeśli weźmie w nich udział co najmniej 5% osób uprawnionych do głosowania. Frekwencja w znaczący sposób wpływa na budżet Rady Dzielnicy. W przypadku udziału w głosowaniu od 5% do 13% uprawnionych stawka na 1 mieszkańca wynosi 12 zł., natomiast przy frekwencji od 14% do 16% stawka wzrasta do 15 zł., a powyżej 16% stawka wyniesie aż 18 zł. W 2018 r. z tego budżetu współfinansowano między innymi Oruńskie Koncerty Kameralne oraz Festyny w Szkole.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego osiedla, dla których ważne jest dobro społeczności lokalnej, do wzięcia udziału w wyborach.

słowa kluczowe: , ,